Strona główna
Aktualności
Regulamin Klubu
Ceryfikat
Sylwetki hodowców
Hodowane odmiany
Cele Klubu
Materiał do dyskusji
Wzorzec
Kolory
Regulamin wystaw
Nasze zebrania
Nasze wystawy
Linki
Nasz baner


Wielkość liter:A A A

Sprawozdanie z udziału Pomorskiego Klubu Hodowców Sokoła Gdańskiego w Krajowej Wystawie Gołębi Rasowych - Kielce 2014r.

W dniach 25-26 stycznia 2014r. została zorganizowana Krajowa Wystawa Gołębi Rasowych i Drobnego Inwentarza – Kielce 2014. Od kilku lat Zarząd Polskiego Związku Hodowców Gołębi Rasowych i Drobnego Inwentarza właśnie w Kielcach, organizuje Krajową Wystawę i robi to z powodzeniem, we współpracy z firmą wystawienniczą TARGI KIELCE S.A. stanowią wyjątkowy ,,team,, i oby tak dalej. Nasze hodowlane COROCZNE ŚWIĘTO jest coraz większe a organizatorzy organizują tę Wystawę bardzo profesjonalnie.
W tym roku Trójmiejski Związek wystawił 218 gołębi przez trzynastu hodowców a Pomorski Klub Hodowców Sokoła Gdańskiego, jak co roku, zaprezentował się niezwykle okazale. 11 członków naszego Klubu wystawiło 110 okazów rasy Gdański Wysokolotny – Sokół Gdański, na ogólną ilość 174 eksponatów prezentowaną przez 18 wystawców.
Pomorski Klub wiosną 2013 roku zwrócił się z pisemnym wnioskiem do władz PZHGRiDI i Kolegium Sędziów aby w przypadku prezentowania na wystawach gołębi rasy Gdański Wysokolotny – Sokół Gdański w ilości powyżej 100 szt. koniecznie przeprowadzać konkursy w podziałem na barwy. Uzyskaliśmy na to zgodę, za co Zarządowi Polskiego Związku, bardzo dziękujemy. W związku z taką właśnie decyzją, miło było popatrzeć na konkurencję wystawców jaka niewątpliwie istnieje głownie pomiędzy dwoma działającymi w Polsce klubami tej rasy. Zawsze takie konkursy najbardziej pobudzają do działania, jeszcze lepiej motywują i nie ma co ukrywać - wzmacniają dążenie do ideału osiągnięcia ptaków doskonałych /97-100 pkt./ co staje się celem dla wielu hodowców. Niewątpliwie konkurencja między klubami także mobilizuje sędziów do niezwykle precyzyjnej i rzetelnej oceny. Kluby proponując obsadę sędziowską oczekują aby Przewodniczący Kolegium Sędziów wybrał takich sędziów, którzy są aktywni, uczestniczą w szkoleniach i sami hodują gołębie tej rasy. Trzeba przyznać, że w tym roku sędziowie koledzy Wróbel Sławomir i Rogowski Ireneusz, wywiązali się ze swej pracy bardzo dobrze. Nie było większych uwag zarządów klubów do wydanych przez sędziów werdyktów. Tak trzymać…
Pomorski Klub Hodowców Sokoła Gdańskiego, rokrocznie współorganizując Bałtycką Wystawę niezwykle serdecznie zaprasza wszystkich hodowców z Polski i z zagranicy do przyjazdu do Gdańska. Tu jest kolebka tej rasy i tu zawsze jest prezentowanych ponad 200 okazów. Od siedmiu lat w Gdańsku przeprowadzany jest konkurs z podziałem na barwy a temu także towarzyszy, zdaniem wielu - niezwykła atmosfera mistrzostw. Szczycimy się, że Bałtycka Wystawa znajduje się w ścisłym gronie największych regionalnych wystaw w kraju, na której konkursy rasy GDAŃSKI WYSOKOLOTNY-SOKÓŁ GDAŃSKI w pięciu odmianach barwnych są nieoficjalnymi mistrzostwami Polski w tej rasie. Chcemy także poinformować, że jest wszystko na najlepszej drodze, aby w listopadzie 2016r. Gdańsk był organizatorem Europejskiej Wystawy rasy - GDAŃSKI WYSOKOLOTNY. Wszystkich hodowców tej przepięknej rasy już teraz zapraszamy i prosimy mobilizować hodowlę aby pokazać całej Europie najpiękniejsze okazy we wszystkich odmianach barwnych.
Gratulujemy niżej wymienionym zwycięzcom wystawy klubowej rasy GDAŃSKI WYSOKOLOTNY – SOKÓŁ GDAŃSKI, która po raz pierwszy odbyła się w ramach KRAJOWEJ WYSTAWY GOŁĘBI – Kielce 2014, dla których, fundatorem statuetek i pucharów był Pomorski Klub Hodowców Sokoła Gdańskiego.

Odmiana barwna – MAZERY, SZYMLE, SZEKI
I Kolekcja Czesław Walczak 381 pkt.
II Kolekcja Andrzej Bujak 379 pkt.
III Kolekcja Jacek Szulikowski 375 pkt.
Zwycięzca Andrzej Bujak 96 pkt.
Wyróżniony Czesław Walczak 96 pkt.
Wyróżniony Jacek Szulikowski 95 pkt.


Odmiana barwna - CZARNE, NIEBIESKIE, CZERWONE, ŻÓTE
I Kolekcja Bogdan Miśkurka 375 pkt.
II Kolekcja Alfons Labuda 374 pkt.
III Kolekcja Ryszard Bielawski 374 pkt.
Zwycięzca Łukasz Nerowski 95 pkt.


Odmiana barwna - BIAŁE
I Kolekcja Bogdan Miśkurka 378 pkt.
II Kolekcja Marian Kreft 376 pkt.
III Kolekcja Mieczysław Szczepański 373 pkt.
Zwycięzca Bogdan Miśkurka 96 pkt.


Odmiana barwna - SROKI
I Kolekcja Jędrzej Kowalczys 376 pkt.
II Kolekcja Jan Kowalczys 374 pkt.
III Kolekcja Andrzej Bujak 371 pkt.
Zwycięzca Jędrzej Kowalczys 94 pkt.

Odmiana barwna - RUTBUNTY, TYGRYSY, ARLEKINY i inne – przyznano wyróżnienia.
Wyróżniony Marcin Zadęcki 95 pkt.
W tej odmianie barwnej koledzy Sławomir Wróbel i Jan Kowalczys wystawili 12 egzemplarzy arlekinów jako pokaz /ARLEKINY w 2014 roku zostaną wpisane do wzorca jako odmiana barwna rasy GDAŃSKI WYSOKOLOTNY – SOKÓŁ GDAŃSKI/.
Prezentując nasze sprawozdanie zapraszamy również kolegów z Zachodniopomorskiego Klubu Hodowców Gołębi Gdański Wysokolotny do współpracy przy organizacji kolejnych wystaw klubowych, organizowanych w ramach wystaw krajowych.

SEKRETARZ
Pomorskiego Klubu
Hodowców Sokoła Gdańskiego
Tomasz Strzelkowski